Barselona srušila Atletiko u velikom derbiju: Katalonci sve bliži tituli

23.04.2023. | 18:40

Barselona je na Kamp Nou dočekala madridski Atletiko u sklopu 30. kola španske La Lige. Katalonci su slavili rezultatom 1:0, a igrač odluke je bio Feran Tores.

Zaprijetio je Atletiko već u prvoj minuti. Antoan Grizman je prihvatio loptu na 20 metara od gola, namjestio se i šutirao, ali je gol Barselone spasila prečka.

Isti igrač je i u 35. minuti imao dobru priliku, ali se ispred njega postavio golman Barse Ter Štegen i odbranio siguran gol.

Sve je to došlo na naplatu u 44. minuti. Brazilac Rafinja je prebacio loptu na lijevu nogu i dodao je do Toresa, a Španac je šutem iz mjesta matirao golmana Oblaka.

Imala je Barcslona još nekoliko prilika da uveća vodstvo, ali im to nije polazilo za rukom.

Katalonci sada imaju 76 bodova i na osam kola do kraja imaju zalihu od 11 bodova ispred drugoplasiranog madridskog Reala. Atletiko je treći sa 60 bodova i teško da će se pomicati sa te pozicije.

Oznake: Barselona