Barselona ipak prejaka: Novi poraz Zvezde u Evroligi

20.11.2020. | 23:01

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone u gostima sa 76:65 i sada imaju skor 4-6, dok su Katalonci lideri na tabeli Evrolige sa osam pobjeda i samo jednim porazom.

Brzo je Barselona povela 12:2, Zvezda je u cijeloj prvoj četvrtini postigla šest poena i Barselona je sve vrijeme kontrolisala igru i rezultat, da bi početkom trećeg perioda stvorila i 22 poena viška.

Tim Saše Obradovića nije odustao i bio je riješen da popravi utisak, uspjeli su crveno-bijeli da smanje zaostatak i na tri minuta do kraja bilo je -7 poslije pet uzastopnih poena Ročestija. Odgovorio je Kalates prodorom, nije Zvezda stvorila dodatni pritisak, pa je Barsa ipak bez problema privela meč kraju.

Jedini “dvocifren” kod Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 12 poena (5-6 iz igre, 3sk), Duop Rit imao je 9 poena (4-5 iz igre) i 4 skoka, Teri je imao 9 poena i 6 skokova, a Hol je dodao 8 poena. Džordan Lojd nije imao svoje veče – 2 poena, uz šut iz igre 0-8, i 3 asistencije, a Džoni O'Brajant dao je 5 poena (1-5 iz igre).

Nikola Mirotić predvodio je Barselonu sa 23 poena (6-7 iz igre, 9-10 penali), Nik Kalates imao je 10 poena (5-9 iz igre), 3 skoka i 8 asistencija, a Pjer Oriola dodao je 12 poena i 5 skokova.

Zvezdu u ponedjeljak čeka “vječiti derbi” sa Partizanom u ABA ligi, a potom 26. novembra dočekuje Anadolu Efes. Barsa dan kasnije igra sa Panatinaikosom u Atini.