Banjalučki ‘Rekreativo’ zaigraće prvi put u Regionalnoj ligi RS!

30.05.2021. | 20:52

Po prvi put od osnivanja kluba 2009. godine, banjalučki Rekreativo će igrati u Regionalnoj ligi Republike Srpske.

Klubu sa stadiona “Dr Nele Karajlić” bila je potrebna bilo kakva pobjeda u Drvaru nad sastavom Borca kako bi sačuvao lidersku poziciju i podigao trofej.

Do nje su i stigli, rezultatom 0:1, pa će se klub iz banjalučkog naselja Česma od jeseni naći u trećeligaškom rangu Republike Srpske.

Kako piše ATV, za slavlje je sve bilo spremno još prošlog vikenda, kada je Rekreativu bio dovoljan bod na “Karajliću” protiv šargovačke Budućnosti.

Imao je domaći sastav prednost od dva gola početkom drugog poluvremena, ali je, poslije dva jedanaesterca i pogotka u 90. minutu, poražen rezultatom 2:3, pa je o putniku u viši rang odlučivalo posljednje kolo, koje je Rekreativo uspješno riješio.