Banjalučki Borac pobjedom zaokružio prvenstvo

05.06.2019. | 19:37

Fudbaleri Borca su pobjedom od 2:0 nad Rudar Prijedorom završili takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske i tako na najbolji način zakružili prvenstvenu sezonu u kojoj su ubjedljivo stigli do titule i izborili povratak u Premijer ligu BiH.

Junak susreta je bio mladi Nikola Turanjanin koji je svoj prvi gol postigao u 34. minutu susreta kada je posije centaršuta sa lijeve strane dobro reagovao na drugoj stativi, golman gostiju Mirza Hamzabegović je odbranio, ali je lopta prešla gol liniju što je signalizirao pomoćni sudija Božidar Rustić, tako da je glavni arbitar Velibor Gigović pokazao na centar.

U 82. minutu Turanjanin se lijepo snašao u šesnaestercu gostiju, stvorio sebi poziciju za šut i pogodio lijevi ugao nemoćnog čuvara mreže Prijedorčana.

“Crveno-plavima” je preostalo da sutra uveče (18 časova) odigraju finale Kupa Banjaluke, a rival će im biti Željezničar Sport tim.