Banjalučki Borac nastavio svoj pobjednički niz

17.03.2024. | 20:05

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su ekipu Zvijezde 09 sa 3:1 u susretu 23. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je počela udarcem Mulalića sa nekih 25 metara u 4. minuti, ali je lopta otišla preko gola.

Deset minuta kasnije Vuković sjajno prolazi po lijevoj strani, odigrava povratnu za Vranješa, ali udarac iskusnog igrača je blokiran.

Dobru akciju napravili su gosti u 25. minuti. Vadze je uposlio Šipovca koji šutira sa 16 metara, ali lopta završava u korneru.

Vuković je u 34. minuti ponovo napravio dobru priluku Vranješu, ali ovaj put njegov udarac brani Jelovac.

Do vodstva Borac stiže u 38. minuti utakmice. Dosuđen je penal za domaću ekipu nakon što je srušen Vuković, a gol je postigao Kvržić.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti Borac stiže do drugog gola. Vuković je sjajno pogodio sa 25 metara.

Kvržić je u 59. minuti centrirao sa desne strane, probao je Vranješ iz teške pozicije, ali lopta ide pored gola.

Malić je u 73. minuti probao sa 25 metara, ali nije bio precizan, piše “SportSport.ba”

Ipak sedam minuta kasnije gosti postižu gol. Tomanović je lijepo uposlio Vadzea koji pogađa u bliži golmanov ugao sa nekoliko metara.

Lukić je u 82. minuti šutirao glavom sa šest metara, ali je ponovo jako dobro odbranio i ovaj udarac igrača Borca Jelovac.

Hrelja je u 87. minuti sjajno pokušao sa jedno 12 metara iskosa, no lopta ide malo pored stative.

Do kraja utakmice Borac je uspio postići treći gol. Strijelac je u 89. minuti bio Terzić.