Banjalučanin Jovan Lekić osvojio bronzu na EP za juniore

10.07.2021. | 19:42

Plivač Jovan Lekić (17) osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore nakon što je današnju trku na 200 metara slobodnim stilom završio s vremenom 1:48.46.

Pobjedu u današnjem finalu ostvario je odlični Rumun David Paopovici koji je na kraju ubjedljivo slavio s vremenom 1:45.95, a na drugom mjestu s gotovo dvije sekunde zaostatka u cilj je ušao Poljak Mateusz Chowaniec (1:47.78).

Lekić je kroz cilj prošao kao treći i tako sebi i našoj državi osigurao novu medalju s Evropskog prvenstva za juniore, a iza njega sa samo 14 stotinki zaostatka u cilj je ušao Nijemac Timo Sorgius.

Nakon što je završio trku, Jovan je u bazenu proslavio pobjedu i u trenutku kada ga je kamera prikazala jasno se moglo vidjeti koliko mu je stalo da ostvari što je moguće bolji rezultat.

Podsjećamo, sedamnaestogodišnji banjalučki plivač Jovan Lekić je već postao viceprvak Evrope na 400 metara slobodnim stilom.