Banjalučani se vratili na pobjednički kolosijek: Borac savladao Spars – presudila treća četvrtina

09.02.2022. | 20:05

Košarkaši Borca savladali su Spars sa 83:62 u drugom meču “balona” ABA 2 lige u “Boriku” i na taj način se odužili publici za poraz od Heliosa.

Nije ovo bila laka utakmica za domaći tim kako rezultat pokazuje, ali je ekipa Dragana Nikolića pokazala karakter u trećojmčetvrtini nakon što su Sarajlije vodili na poluvremenu sa pet poena razlike.
Sjajnom energijom na otvaranju drugog dijela igre preokrenuli su situaciju u svoju korist i četvrtinu dobili sa 34:14. Bila je to igra kakva je krasila Banjalučane u najvećem dijelu sezone izuzimajući posljednjih nekoliko mečeva.

Nikolić je večeras dao priliku i momcima koji su manje igrali, a svi su dali doprinos osmoj pobjedi u ABA 2 ligi. Na kraju je Stefan Kenić bio najefikasniji sa 16 poena, Diante Boldvin je dodao 15, a Džošua Kaningem 13 uz 11 skokova. Kod Sparsa je najbolji bio mladi Jakov Mustapić sa 15 poena.

Oznake: ABA 2 liga, Borac, Spars