Banjalučani savladali Slogu: Mrkajić donio pobjedu Borcu

01.10.2022. | 16:01

Fudbaleri Borca savladali su u Novom Gradu dobojsku Slogu sa 2:1 u 12. kolu Premijer lige BiH.

Banjalučani su sjajno igrali u prvom poluvremenu i stvorili mnogo izglednih prilika za gol, ali su iskoristili samo jednu kada je u 17. minutu pogodio Alen Jurilj.

Kazna je stigla u 48. minutu i to preko fudbalera Borca na pozajmici u Slogi, Luke Kulenovića. Sloga je imala još jednu priliku, nakon čega je Borac preuzeo inicijativu, i golom Momčila Mrkaića u 82. minutu došao do trijumfa. Sloga je od 69. minuta igrala sa igračem manje, kada je isključen Franko Dadić, zbog drugog žutog kartona. To je dosta olakšalo posao Banjalučanima.

Ovo je Borcu bila šesta pobjeda, pa se sada nalazi na drugoj poziciji sa 20 bodova, dok je Sloga ostala na 14 bodova i ternutno je sedma.