Banjalučani jači od Klisa: Borac sa tri gola prednosti ide na revanš polufinala Kupa BiH

07.04.2021. | 18:06

Fudbaleri Borca pobijedili su ekipu Klisa iz Buturović polja 4:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH.

Borac je poveo u sedmom minutu golom Moraitisa. Banjalučani su bili bolji rival u prvom poluvremenu pa su sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

U nastavku utakmice Klis je stigao do izjednačenja. U 59. minutu iz prekida pogodio je Kudra. Nakon toga trener Borca napravio je dvije izmjene, u igru uveo Mehanovića koji je odmah matirao golmana gostujuće ekipe za novo vođstvo. Isti igrač bio je strijelac četvrtog gola za crveno-plave. Prije toga autogol je postigao Mušinović.

U samom finišu utakmice Borac je mogao do petog gola, ali se ispriječila stativa.

Revanš se igra 21. aprila u Mostaru, piše ATV.