Banjaja osvojio treću uzastopnu pol poziciju

02.10.2021. | 22:40

Italijanski motociklista Frančesko Banjaja osvojio je pol poziciju za trku za Veliku nagradu Amerika pošto je na stazi u Ostinu bio najbrži u kvalifikacijama.

Italijan je osvojio treću uzastopnu pol poziciju. Poslije Aragona i Mizana bio je najbrži i u Ostinu. Do pola je došao u vremenu 2:02.781 i bio je 348 hiljaditih dijelova sekunde brži od lidera u generalnom plasmanu Fabija Kvartarara.

Pored Banjaje vjerovatno glavna priča kvalifikacija je Mark Markes. Čovjek kome je ovo jedna od omiljenih staza na kraju je bio treći sa 428 hiljaditinki sporijim vremenom od Banjaje.

Prvih 10 na startu kompletirali su Martin, Nakagami, Zarko, Rins, Mir, Marini i Džek Miler. Andrea Doviciozo je u Petronasu zauzeo četvrto mjesto u Q1 što znači da će krenuti sa 14. mjesta, dok je legendarni Valentino Rosi tek 21.