Australija opasno zaprijetila pobjedom od 56 razlike: Venecuela turistički na Mundobasket

15.08.2023. | 07:14

Košarkaška reprezentacija Australije ubedljivo je savladala ekipu Venecuele rezultatom 97:41 u pripremnoj utakmici za predstojeće Svjetsko prvenstvo. Ovaj susret je donio očekivanu dominaciju australijskog tima već tokom prvih deset minuta igre.

Međutim, trijumf Australije mogao je da se nasluti pogotovo tokom druge i treće četvrtine kad su u Rod Lejver areni potpuno zaustavili ofanzivu Venecuele, te je gostujuća selekcija postigla samo 11 poena u ovim dionicama, navodi Sportal.

Tandem Rit i Gidi je bio nosilac igre u pobedničkom timu, postigavši impresivnih 26, odnosno 14 poena tokom meča. Njihova igra pružila je energiju i ritam timu, što je rezultiralo ovakvim dominantnim trijumfom.

Narena pripremna utakmica za australijsku ekipu zakazana je za sredu kada će snage odmeriti sa Brazilom.

Podsetimo, Mundobasket 2023. počinje 25. avgusta i traje do 10. septembra. Srbija Svetsko prvenstvo u košarci 2023. počinje u grupi sa Kinom, Južnim Sudanom i Portorikom