Arsenal pobjedom otvorio sezonu: “Tobdžije” bolje od Notingem Foresta VIDEO

12.08.2023. | 16:45

Fudbaleri Arsenala započeli su pobjedom novu sezonu u engleskoj Premijer ligi. Na “Emirates” je došao Notingem Forest i poraženi su rezultatom 2:1.

“Topnici” su poveli u 26. minuti. Gabrijel Martineli  proigrao je Edija Nketiju  koji je poslije kratkog trka pogodio mrežu za vodstvo svoje ekipe.

Šest minuta kasnije Arsenal je poduplao svoje vodstvo. Igrači Notingema su se poigravali u blizini gola, lopta je došla do Bukaja Sake (Bukayo), a on se lijepo namjestio i sa preko 20 metara lijepim udarcem ostavio golmana Tejlora  bespomoćnim.

Nije moglo proći bez drame, pa je Notingem u 82. minuti preko Taiva Avonija smanjio prednost Arsenala, ali više od toga nisu mogli.

“Topnici” su utakmicu započeli sa nekoliko novih pojedinaca u timu Mikela Artete.

Kai Haverc , Deklan Rajs  i Jurien Timber su počeli utakmicu, ali je nažalost zbog povrede nizozemski defanzivac nije završio.

Arsenal je novu sezonu započeo veoma bitnom pobjedom, dok će Notingem svoju sreću tražiti u nekom od narednih kola.

Oznake: Arsenal