Arsenal deklasirao Lens za osminu finala LŠ, Real slomio Napoli, miroljubivo u Bragi

29.11.2023. | 23:28

Fudbaleri londonskog Arsenala plasirali su se u osminu finala Lige šampiona.

Arsenal je u 5. kolu grupe B porazio francuski Lens sa 6:0.

Plasman među 16 najboljih izborili su i Real Sosijedad, remijem 0:0 protiv Salcburga u grupi D, te sastav Intera, koji je u istoj grupi na gostovanju igrao neriješeno 3:3 protiv Benfike.

Utakmice posljednjeg kola grupne faze Lige šampiona na rasporedu su 12. i 13. decembra.

Real Madrid i dalje ima maksimalan učinak u Ligi šampiona. Kraljevski klub je poslije velike borbe savladao Napoli 4:2 i stigao do pet pobjeda iz isto toliko mečeva.

Simeone je u devetom minutu doveo Napoli u vođstvo, ali su već u 22. minutu Madriđani vodili 2:1. Pogodili su prvo Rodrigo u 11, a onda i Džud Belingam.

Angisa je u 47. minutu doneo izjednačenje Napolitancima. Ipak rezervista Nikolas Paz je u 85. minutu doveo ponovo Real u vođstvo, a tačku je stavio Hoselu u četvrtom minutu nadoknade na dodavanje Džuda Belingema.

U drugom meču grupe Braga i Union Berlin su igrali 1:1. Domaći su 30. minutu ostali sa igračem manje jer je Nijakate zbog oštrog starta dobio crveni karton.

Njemački tim je to iskoristio i poveo golom Gosensa u 42. minutu. Bod Bragi doneo je Đalo u 51. minutu