Argentina prejaka: Hrvatska u nokdaunu na poluvremenu

13.12.2022. | 20:54

Argentina na poluvremenu vodi protiv Hrvatske u polufinalnom meču Svjetskog prvenstva sa 2:0, strijelac je Leo Mesi koji je probio Livakovića sa bijele tačke i Alvarez koji je sa druge strane probio odbranu Hrvatske.

Hrvati su loše reagovali na duboku loptu sredine Argentine, Alvarez je lako pobjegao odbrani Hrvatske naletio na Livakovića koji ga je oborio u šesnaestercu. Lopta nije ušla u gol, ali je Danijele Orsato dosudio penal.

Žuri Karton osim Livakovića dobio je i Kovačić zbog reakcije. Zvijezda ovogodišnjih penal serija bio je nemoćan protiv Lionela Mesija. Iako je pogodio stranu, Mesijev šut je bio toliko snažan da ga je i gledaocima bilo teško ispratiti.

Nekoliko minuta kasnije u 38. minutu Alvarez se popravlja. Ovoga puta šutira dobro i povećava prednost na 2:0.

Ponovo su ispali Hrvati, ovoga puta Brozović. Alvarez je loptu pokupio na centru i “unio” je u gol Hrvata!