Amerika pregažena, plasman na OI ostvaren: Srbija u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

09.02.2024. | 16:59

Vaterpolo reprezentacija Srbije je pobjedom protiv Sjedinjenih Američkih Država obezbijedila plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva i vizu za Olimpijske igre u Parizu!

Delfini su slavili rezultatom 14:12 nakon velikog preokreta i nevjerovatne situacije u trećoj četvrtini.

Posle prve dvije četvrtine rezultat je bio 7:5 za SAD.

Drugo poluvrijeme je počelo na najgori mogući način – Irving je u prvom napadu povisio razliku na tri gola.

A, potom se dogodila nevjerovatna situacija. Nakon gledanja snimka sudije su pokazale crveni karton Halopu zbog grubog prekršaja, a srpski tim je dobio peterac i igrača više do kraja četvrtine, odnosno u naredna četiri minuta.

Delfini su to iskoristili, postigli su ukupno pet golova zaredom i tako stigli do ozbiljne prednosti (11:8), a to je rezultat kojim su vaterpolisti dvije reprezentacije ušli u posljednju četvrtinu.