Altanta hoksi nisu imali sreće protiv Čikaga: Bogdanović najefikasniji igrač poraženih

27.12.2023. | 07:19

Čikago bulsi su na domaćem parketu savladali ekipu Atlanta hoksa 118:113 u utakmici regularnog dijela NBA sezone, a kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji košarkaš poražene ekipe.

Altanta hoksi su pretrpjeli treći poraz u nizu, i sada se nalaze na 11. poziciji na tabeli u Istočnoj konferenciji NBA lige, piše RTS.

Bulsi su dobro ušli u meč, boljim procentima šuta su uspjeli da nakon prve dionice imaju 11 poena prednosti, ali je gostujuća ekipa uspjela da se vrati.

Atlanta je drugu četvrtinu odigrala furiozno, ekipa Kvina Snajdera je za 12 minuta na terenu napravila razliku 39:22, što joj je bilo dovoljno za prednost na poluvremenu 56:50.

Gostujuća ekipa igrala je dobro i u najvećem dijelu trećeg perioda, ali je u posljednjih nekoliko minuta ušla u prazan hod usljed čega je imala nekoliko neiskorišćenih napada što je omogućilo Bulsima da priđu na tri poena pred odlučujuću četvrtinu.

U posljednjem periodu, Atlantu je stao šut za tri poena, izgubili su borbu za skokove ispod obruča pa je Čikago zasluženo došao do trijumfa.

U pobjedničkoj ekipi istakao se Demar Derouzen sa 25 poena, dok je Andre Dramond ostvario dabl-dabl u svom stilu sa 24 poena i 25 skokova.

U ekipi Atlante Bogdan Bogdanović postigao je 22 poena, uz osam pogođenih šuteva iz 21 pokušaja, Tre Jang je ostvario dabl-dabl sa 21 poenom i 13 asistencija.

Kapiten Srbije u decembru prosječno bilježi 22 poena uz 42 odsto šuta van linije za tri, piše Glas.