ABA liga: Zvezda rutinski i bez puno muke “pregazila” Cibonu

03.12.2023. | 20:41

Košarkaši Crvene zvezda slavili su trijumf nad Cibonom rezultatom 84:56 u meču 10. kola ABA lige.

Crveno-beli su vrlo rutinski i bez puno muke upisali deveti trijumf u regionalnom takmičenju.

Zagrepčani, koji nisu imali nikakvu šansu da se nadaju iznenađenju u “Štark areni”, sada su na skoru 3-7. Izabranici Joanisa Sferopulosa sada imaju put u Španiju na duplo kolo u Evroligi. Najprije će u srijedu igrati protiv Valensije, a dva dana kasnije i protiv Baskonije koju predvodi doskorašnji trener Duško Ivanović.

“Cibosi” su krenuli hrabro u ovom susretu i imali prednost od dva poena, ali samo dok Zvezda nije ubacila u drugu brzinu. Čim je pojačana odbrana usljedila je serija 9:0 i beg na dvocifrenu razliku. Cibona je ostala u prašini. Najveća razlika napravljena je u drugom kvartalu. Tada je Zvezda ostavila goste na samo 13 postignutih poena, a u napadu Luka Mitrović i Majk Tobi su povećavali razliku u odnosu na rivala. Na poluvremenu je rezultat na semaforu glasio 46:29, a već početkom treće četvrtine je bilo +20. I sve nakon toga bilo je puko odrađivanje posla, kao i razigravanje igrača u crveno-belom taboru. Šansu su dobili svi igrači, pa i Dalibor Ilić, koji se upisao sredinom poslednjeg perioda za maksimalnih +26 (75:49).

Oznake: Cibona, Zvezda