Za Beograđane nema dočeka: Gradonačelnik tvrdi da nije bezbjedno
11.12.2025. | 12:49Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je danas, 11. decembar, da Grad Beograd ove godine neće organizovati doček ni Nove godine, ni Srpske nove godine i da će tako biti sve dok ne bude u mogućnosti da garantuje bezbjednost onima koji dolaze na novogodišnje koncerte.
Na konferenciji za novinare u Starom dvoru, Šapić je rekao da je ta odluka donijeta, jer, kako je rekao, ne želi da nijedno dijete bude dovedeno u opasnost, kao što je bio slučaj prilikom dočeka 2025.
“Na te koncerte dolaze najviše djeca od 13 do 15 godina, uglavnom djevojčice. Prošle godine imali smo slučaj da je grupa ljudi pokušava da probije ogradu i obračuna se sa posjetiocima koncerta. Naše obezbjeđenje i policija držali su zapreke, a oni su kasnije otišli ka Studentskom trgu”, rekao je Šapić, prenosi Tanjug.
Naglasio je da će tako ostati sve dok ne dođu u situaciju da mogu bezbjedno da organizuju doček Nove godine.
“Nećemo organizovati doček dok ne budemo sigurni da neće njih 500 ili 1.000 pokušati da ulete na koncert i da traumiraju djecu. Nemam namjeru da se time bavim, tako da koncerta za Novu godinu neće biti”, rekao je Šapić.
Dodao je da će zato biti obilje drugih događaja u glavnom gradu Srbije, kao i svake godine pred Novu godinu.
Na pitanje novinara da li će biti drugih organizovanih dočeka Nove godine u Beogradu, Šapić je odgovorio da Beograd na vodi već godinama samostalno organizuje novogodišnji doček.
