Na snazi crveni meteoalarm: U Beogradu već u 8 časova 30 stepeni

29.06.2026. | 09:29

U Srbiji će biti sunčano i veoma toplo, uz slab i umjeren istočni i jugoistočni vjetar. Najniže temperature kretaće se od 16 do 25, a najviše od 36 do 39 stepeni. U drugoj polovini sedmice temperatura pada ispod 30 stepeni.

Prema podacima RHMZ-a, već u 8 časova u Beogradu je zabilježeno 30 stepeni, dok je 28 stepeni u Novom Sadu i Kikindi.

Najhladnije je na Kopaoniku, u Požegi i Dimitrovgradu, gdje je 20 stepeni.

Na snazi je crveni meteoalarm u gotovo cijeloj Srbiji.

I u Beogradu će biti sunčano i veoma toplo. Vjetar slab i umjeren, istočni i jugoistočni. Najniža temperatura oko 24, a najviša oko 39.

I u utorak će u Srbiji biti veoma toplo uz najvišu dnevnu temperaturu od 36 do 39 stepeni.

U nastavku sedmice postepen pad temperature, a od četvrtka do kraja nedjelje u većini mjesta najviša dnevna temperatura biće ispod 30. podeoka. Za vikend ponovo pretežno sunčano.

Savjeti ljekara su da se ne izlažemo suncu u najtoplijem dijelu dana, da pijemo dovoljno vode, jedemo laganu hranu i da dok traju vrućine, ako je moguće, ne obavljamo teške fizičke poslove.

Klima pruža najbrže olakšanje, ali doktori upozoravaju – razlika između spoljne i unutrašnje temperature ne smije da bude veća od pet do sedam stepeni. Nagli prelazak iz toplog u hladno, nije dobar ni prilikom ulaska u vodu, ako se rashlađujete na rekama i bazenima.