“Bravo momci, bravo mister Dragane”: Vučić i patrijarh Porfirije čestitali fudbalerima Srbije

15.11.2021. | 08:34

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije i ostali zvaničnici čestitali su fudbalskoj reprezentaciji Srbije pobjedu nad Portugalijom i odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar iduće godine.

“Otišli ste i pobijedili ste! Ponosni smo na vas! Hvala vam na svemu! Živjela Srbija”, napisao je Vučić na svom “Instagramu”.
Patrijarh Porfirije istakao da su srpski reprezentativci pravi junaci i da dijeli sreću i sa njima i sa narodom.
“Bravo momci. Bravo mister Dragane. Dijelim sreću i radost sa vama i našim narodom. Pravi ste junaci jer ste dobili udarac, ali ste odmah ustali i borili se složno, kao jedan, do kraja, do pobjede! Živjela Srbija!”, napisao je patrijarh na svom “Instagram” nalogu.
“Orlovi” su u posljednjem meču kvalifikacija za Mundijal pobijedili u gostima Portugaliju rezultatom 2:1.
Srbija je tako osvojila grupu A i otišla direktno u Katar. Odlučujući gol postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.
Portugalija je povela u drugoj minuti golom Sančeza, a izjednačio je kapiten Srbije Dušan Tadić u 33. minutu.