
Akacija “General”: Članovi organizovanih kriminalnih grupa izručeni Podgorici
29.05.2025. | 19:19Članovi organizovanih kriminalnih grupa I. D /55/ i A. K. /34/, za kojima se tragalo, danas su iz Ujedinjenih Arapskih Emirata izručeni Crnoj Gori, saopštila je crnogorska policija.
“I. D. i A. K. se u policijskim evidencijama vode kao visokorangirani članovi jedne organizovane kriminalne grupe”, pojasnili su iz policije.
Za I. D. se tragalo u okviru akcije “General” zbog međunarodnog krijumčarenja 2,5 tona kokaina iz Latinske Amerike u Australiju, a za A. K. zbog sumnje da je dio narko-kartela.
Crnogorski državljanin I. D. /55/ potražuje se zbog sumnje da je izvršio krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i dva krivična djela neovlašćena proizvodnja, promet i držanje opojnih droga.
Iz Uprave policije su podsjetili da je I. D. dio šire organizovane kriminalne grupe otkrivene i razbijene u međunarodnom predmetu kodnog naziva “General” koju su činili vođe i istaknuti članovi više organizovanih kriminalnih grupa koje djeluju na transnacionalnom nivou.
“A. K. /34/, za kojim je na snazi međunarodna potjernica, potražuje se radi vođenja krivičnog postupka zbog sumnje da je izvršio krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, izazivanje opšte opasnosti, nedozvoljeno držanje i nošenje oružja”, navedeno je u policijskom saopštenju.
Oni će po dolasku u Crnu Goru biti privedeni vijeću Višeg suda u Podgorici, koje bi trebalo da odlučuje o prijedlogu Specijalnog državnog tužilaštva o određivanju pritvora.