
Stanivuković se javio iz Amerike: Na Floridi nastavlja da uči
05.04.2025. | 22:15Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PDP-a Draško Stanivuković objavio je da se nalazi u Sjedinjenim Američkim Državama, ali ne i šta tačno tamo radi i sa kim se sastaje.
Posjeta Univerzitetu na Floridi i učešće na značajnim predavanjima o regionalnoj i međunarodnoj politici predstavljaju još jedan korak u našem kontinuiranom radu na sticanju novih znanja i iskustava, istakao je Stanivuković u objavi na društvenim mrežama.
– Kao predsjednik Partije demokratskog progresa, koja je član Evropske narodne stranake, imao sam priliku da iz prve ruke saznam više o procesu donošenja političkih odluka, posebno u kontekstu koraka koje preduzimamo u ime Republike Srpske unutar institucija BiH – naveo je on.
Kako navodi, razumijevanje globalnih političkih tokova i opštih kretanja od ključnog je značaja za donošenje mudrih i odgovornih odluka u interesu našeg naroda.
– Zato nastavljamo da učimo, razgovaramo i stvaramo prijateljstva, jer samo tako možemo predstavljati našu zemlju i narod na najbolji način, gledati u budućnost i ići prema naprijed – zaključio je Stanivuković.
Посјета Универзитету на Флориди и учешће на значајним предавањима о регионалној и међународној политици представљају још један корак у нашем континуираном раду на стицању нових знања и искустава.
Као предсједник Партије демократског прогреса, која је члан Европске народне… pic.twitter.com/gel8vB5j93
— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) April 5, 2025