SDS traži sudsku zabranu SNSD-a: Neophodno eliminisati pokrovitelja kartela i klanova

19.11.2025. | 16:26

Srpska demokratska stranka u današnjem saopštenju je zatražila sudsku zabranu SNSD-a iz razloga jer je, kako navode, postalo pokrovitelj kartela i klanova i učestvuje u trovanju naše djece.

Lažni je moral ekspresna smjena doktora Vlade Đajića, dok se ćuti na imenovanje pripadnika narko kartela Fatiha Kola za počasnog konzula i vozikanje ministra Staše Košarca na njegovoj jahti u Panami. Zašto Košarac juče nije smijenjen, pitaju u SDS.

– Imamo još mnogo pitanja za SNSD, a neka od njih su: Ko je sve iz vrha SNSD-a dovožen u bolnice na detoksikacije, a odlučuje o sudbini naroda? Zašto ti funkcioneri nisu sankcionisani? Jahorina nam je pod bijelim i na bijelom – šta je uradio bivši ministar unutrašnjih poslova da se obračuna sa kartelima, sem što se blagonaklono gleda na saradnju funkcionera SNSD sa njima – pitaju iz najveće opozicione stranke u Srpskoj.

Pokojni novinar Slobodan Vasković, kako se navodi u saopštenju SDS-a, pisao je brojne tekstove o kamionima narkotika koji prolaze kroz Republiku Srpsku pod pokriviteljstvom policijskih moćnika i čak navodio njihova imena.

– Smije li bivši predsjednik Srpske natjerati na testiranje na narkotike sve svoje nekadašnje savjetnike, vrh SNSD i ministre, nije poznato jer se tako nešto nikad nije dogodilo, pitaju u SDS. Zna li bivši predsjednik da je bijelo omiljeni sport najviših funkcionera njegove partije? Zna li bivši predsjednik da su mu upravo njegovi saradnici na partijske skupove, na kojima je i on bio, dovodili ”ugledne privrednike” koji građevinarstvo koriste za pranje novca od narkotika – navodi se u saopštenju SDS.

Slučaj današnjeg snimka, kako se zaključuje, može biti koristan za opšte dobro jedino ako bude inicijalna kapisla da zaštitimo naše mlade i našu djecu od sistemskog trovanja i porobljavanja od vrha države zarobljenog u interese narko kartela.

– Za takav obračun, za budućnost naše djece, neophodno je potpuno eliminisati patrona narko kartela – a to je SNSD – zaključuje se u saopštenju.