Republika Srpska dobila novu Vladu: Premijer i ministri položili zakletvu FOTO/VIDEO
19.01.2026. | 06:49Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i ministri položili su kasno sinoć svečanu zakletvu u Narodnoj skupštini Republike Srpske, čime je okončana posebna sjednica.
Polaganju zakletve prisustvovala je srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
Vlada Republike Srpske prethodno je izabrana sa 48 glasova za, a poslanici SDS-a i PDP-a nisu prisustvovali glasanju niti polaganju zakletve.
Bog zna koja mi je ovo vlada. 8. 9…. pic.twitter.com/4M6HXiZsXG
— Dragan Maksimović (@knespoljac) January 18, 2026
Predsjednik Vlade Savo Minić imaće u kabinetu pet novih imena u odnosu na prošli saziv.
Novi ministar za naučno-tehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske je Draga Mastilović, koji je na toj funkciji zamijenio Sinišu Karana.
Za ministra privrede i preduzetništva izabran je Radenko Bubić, privrednik iz Kotor Varoša, koji je preuzeo funkciju od Vojina Mitrovića.
Nedžad Ned Puhovac preuzeo je dužnost ministra trgovine i turizma od Denisa Šulića, dok je Radan Ostojić izabran za ministra rada i boračko-invalidske zaštite umjesto Danijela Egića.
Novi ministar za porodicu, omladinu i sport je Irena Ignjatović, koja je funkciju preuzela od Selme Čabrić.
U novoj Vladi Republike Srpske ostali su ministri finansija Zora Vidović, unutrašnjih poslova Željko Budimir, saobraćaja i veza Zoran Stevanović, te energetike i rudarstva Petar Đokić.
Na funkcijama su ostali i ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić, ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju Zlatan Klokić, ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović, kao i ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Bojan Vipotnik.
U novoj Vladi Republike Srpske su ostali ministri poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Anđelka Kuzmić, pravde Goran Selak i uprave i lokalne samouprave Senka Јujić.
