Podrška Vlade RS javnim kuhinjama: U toku distribucija 500 tona brašna

12.04.2026. | 12:50

Vlada Republike Srpske i Ministarstvo trgovine i turizma kontinuirano pružaju podršku radu javnih kuhinja i Crvenog krsta Srpske, a briga o najugroženijim kategorijama stanovništva ostaje jedan od prioriteta tih aktivnosti, rekao je pomoćnik ministra trgovine i turizma Mišo Stojanović, te dodao da je u toku distribucija 500.000 kilograma brašna javnim kuhinjama.

“Time će se osigurati nesmetan rad u periodu vaskršnjih praznika, ali i narednih mjeseci”, rekao je Stojanović Srni.

On je dodao da su tokom protekle tri godine, ovim organizacijama obezbijeđene značajne količine brašna i paketa prehrambenih proizvoda, a saradnja Ministarstva trgovine i turizma sa Crvenim krstom i nevladinim organizacijama koje se bave organizacijom poslova javnih kuhinja nije fokusirana na jednu sredinu, već obuhvata područje cijele Srpske.

“Osnovni cilj ovih aktivnosti jeste da se osigura sigurnost i kontinuitet u radu javnih kuhinja, te pruži podrška građanima koji se nalaze u stanju socijalne potrebe”, naveo je Stojanović.

Ono što je bila jedna od ključnih aktivnosti i mjera podrške, dodaje on, jeste to što su, kroz robe nabavljene u interventnim nabavkama, obezbjeđivane godišnje količine brašna potrebne za rad javnih kuhinja u Srpskoj.

“Po potrošnji ove donacije Vlada Republike Srpske obezbijediće nove količine brašna potrebne za rad javnih kuhinja tokom cijele godine”, rekao je Stojanović.