Obilježavanje Sretenja: Tri večeri Palata Republike biće osvijetljena bojama zastava Srpske i Srbije

13.02.2026. | 09:48

Palata Republike u Banjaluci večeras i naredni dvije večeri biće osvijetljena bojama zastava Republike Srpske i Srbije, povodom obilježavanja Sretenja – Dana državnosti Republike Srbije i Srpske.

Republika Srpska će nizom manifestacija zvanično proslaviti Sretenje kao Dan državnosti pod sloganom “Sabornost i ponos”, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Republike Srpske.

Republika Srpska i Republika Srbija utvrdile su zajedničko obilježavanje Sretenja kao Dana državnosti Deklaracijom o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda donesenoj na Svesrpskom saboru u Beogradu u junu 2024. godine.