Kresojević upozorio na cijenu putarine: Zbog ovog građani izbjegavaju auto-puteve VIDEO
25.01.2026. | 15:10Poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Bojan Kresojević upozorio je da je cijena putarine u Republici Srpskoj višestruko veća nego u zemljama Evropske unije, navodeći da građani zbog toga izbjegavaju auto-puteve, što utiče na bezbjednost saobraćaja.
Kresojević je na svom Instagram profilu naveo da godišnja putarina u većem dijelu Evrope košta oko 100 evra, dok u Republici Srpskoj dostiže čak 2.000 evra. Kao primjer je naveo da godišnja vinjeta u Sloveniji košta 129 evra, a u Austriji 103 evra.
„Auto-put je najbezbjedniji, ali naša Vlada radi sve da ljudi ne idu auto-putem“, poručio je Kresojević, ističući da visoke cijene putarina doprinose porastu broja saobraćajnih nesreća, jer se vozači odlučuju za alternativne, manje bezbjedne puteve.
On je kritikovao i način trošenja javnog novca, poručivši da bi, umjesto izdvajanja oko milion konvertibilnih maraka za marketing, vlast trebalo da smanji cijenu godišnje karte za korišćenje auto-puteva.
Kresojević smatra da bi pristupačnije putarine povećale bezbjednost u saobraćaju i olakšale svakodnevno kretanje građana Republike Srpske.
