Košarac reagovao: Republika Srpska neće biti Suljagiću alibi, niti paravan

10.08.2026. | 17:40 Dodaj BL Portal kao Google izvor

Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac izjavio je da je sada očigledno da /direktor Memorijalnog centra Srebrenica/ Emir Suljagić danima raspiruje međunacionalnu mržnju, kako bi spriječio istražne organe da rade svoj posao po prijavi koja je došla iz institucije na čijem je čelu.

“Suljagić je čovjek opasnih namjera, spreman da produkuje krizu zarad lične koristi. Ispostavilo se da iza njegovih lažnih optužbi na račun Republike Srpske stoji prije svega briga za sopstvenu poziciju”, naglasio je Košarac u izjavi za Srnu reagujući na pisanje portala “Istraga”, prema kojem se iza cijelog slučaja krije nastavak sukoba između direktora Centra Emira Suljagić sa predsjedavajućim Upravnog odbora ove ustanove Hamdijom Fejzićem.

Košarac je ukazao da je jasno da Memorijalni centar Srebrenica nije suočen ni sa kakvim pritiskom institucija Republike Srpske, već sa unutarbošnjačkim sukobom i njihovim međusobnim optužbama za poslovne i finansijske malverzacije.

I zato, naglasio je Košarac, neka Suljagić prestane da konstruiše apstraktne optužbe i počne da odgovara na konkretna pitanja koja mu postavljaju ljudi iz Memorijalnog centra.

“Republika Srpska neće biti ni alibi, niti paravan iza kojeg će moći da se sakrije i izbjegne odgovornost za svoje postupke”, poručio je Košarac.

Spisak zaposlenih i saradnika Memorijalnog centra Srebrenica na osnovu kojeg MUP Republike Srpske posljednjih dana vrši saslušanja, dostavljen je policiji Srpske iz Memorijalnog centra, prenosi portal “Istraga” i ukazuje da se iza svega krije nastavak sukoba između direktora Centra Emira Suljagića sa predsjedavajućim Upravnog odbora ove ustanove Hamdijom Fejzićem.