Knežević: Mjesto predstavnika Crne Gore bilo je večeras u Mrkonjić Gradu, a ne sutra u Zagrebu

04.08.2026. | 22:22 Dodaj BL Portal kao Google izvor

Poslanik u Skupštini Crne Gore Milan Knežević izjavio je večeras u Mrkonjić Gradu da bi bio najponosniji da su obilježavanju stradanja srpskog naroda u zločinačkoj “Oluji” prisustvovali i predstavnici Vlade Crne Gore, kao i da prisutni Srbi iz Crne Gore predstavljaju iskonsku NJegoševu i Crnu Goru Svetoga Save, Marka Miljanova, svijetlih vojnika i ratnika koji se nisu stidjeli da kažu da su Srbi.

Na obilježavanju Dana sjećanja na stradale i prognane Srbe u hrvatsko-muslimanskom pogromu nad Srbima iz Republike Srpske Krajine i Republike Srpske 1995. godine, on je oštro kritikovao odluku crnogorskih vlasti da učestvuju na obilježavanju u Zagrebu, navodeći da je “zvanična i odnarođena Crna Gora odlučila da svoju zastavu i svoj barjak odnese u Zagreb i stavi pored šahovnice”.

“Mjesto predstavnika Crne Gore bilo je ovdje na sjećanju na pogrom srpskog naroda, etničko čišćenje i genocid koji smo preživjeli dva puta u jednom vijeku. Volio bih da se uz zastave Srbije i Republike Srpske nalazi i crnogorski barjak, sa kojim smo zajedno sa braćom Srbima iz Srbije i Republike Srpske od kada je svijeta i vijeka bili u svakoj pobjedi i u svakom porazu”, poručio je on.

Knežević, koji je i predsjednik Demokratske narodne partije, ocijenio je da je to zabadanje noža u bratsko srce i bratska leđa srpskom narodu, Republici Srbiji i Republici Srpskoj.

“Oni sutra ponovo masakriraju Vukašina iz Klepaca, ali i ubijaju na Petrovačkoj cesti i Darinku i Mirka i Žarka i Darka i šalju nam poruku da se istorija ponavlja”, ocijenio je Knežević.

Kao primjere izdaje crnogorske vlasti on je naveo priznanje Kosova, glasanja u međunarodnim institucijama i pitanja koja se odnose na srpsku kulturnu i vjersku baštinu, tvrdeći da su vlasti Crne Gore “glasale da nam se otmu i Visoki Dečani, Pećka patrijaršija i Prizrenska bogoslovija”.

Govoreći o stradanju Srba u zločinačkoj akciji “Oluja”, Knežević je poručio da se ne smije zaboraviti 250.000 prognanih Srba iz Krajine, 20.000 spaljenih srpskih kuća i više od 2.000 nestalih.

On je istakao da u Crnoj Gori živi 33 odsto Srba i dodao da, ko želi da sa Srbijom i Republikom Srpskom bude u miru, biće u miru i sa njima.

Knežević je naglasio da su Srbi u Crnoj Gori nastali na svetosavskom i kosovskom zavjetu, u vjeri svetoj, kanonskoj, nedjeljivoj Srpskoj pravoslavnoj crkvi, a njihov vrhovni vjerski poglavar je NJegova svetost patrijarh Porfirije.