Politički obrt: Kličković nasamario Stanivukovića – ostaje u Socijalističkoj partiji

03.03.2026. | 20:28

Načelnik opštine Krupa na Uni Gojko Kličković ostaje član Socijalističke partije, potvrđeno je danas nakon sastanka sa predsjednikom te stranke Petrom Đokićem, čime su demantovane ranije tvrdnje da je pristupio Pokretu „Sigurna Srpska“.

Predsjednik Petar Đokić sastao se danas sa Kličkovićem u Krupi na Uni, a kako je rečeno za portal Provjereno.info, načelnik ove opštine potvrdio je svoju pripadnost Socijalističkoj partiji.

Kličković je poručio da su ranije objave Pokreta „Sigurna Srpska“ i Draška Stanivukovića „čista manipulacija koja priliči onima koji politiku vide kao igru“.

Đokić je tokom posjete razgovarao sa rukovodstvom opštine o načinima na koje Vlada Republike Srpske može pomoći realizaciju važnih projekata i unapređenje uslova života građana u ovoj najzapadnijoj opštini Srpske.

Prema saznanjima portala, tema razgovora bili su i predstojeći opšti izbori, na kojima Socijalistička partija očekuje, kako navode, istorijski rezultat i direktan mandat poslanika u Izbornoj jedinici 1.

Podsjećamo, 26. decembra prošle godine Stanivuković je na društvenim mrežama objavio da je „Gojko Kličković, načelnik opštine Krupa na Uni, pristupio Pokretu Sigurna Srpska“, zahvaljujući mu se na, kako je naveo, podršci „ideji koja donosi korjenite i neophodne promjene u Republici Srpskoj“.

Današnja potvrda da Kličković ostaje u Socijalističkoj partiji pokazuje da je politička poruka iz decembra bila preuranjena, a prema ocjenama sagovornika bliskih ovoj stranci – i pogrešna. U političkim kuloarima već se komentariše da je Kličković ovim potezom praktično nasamario Stanivukovića, ostavljajući ga bez najavljenog političkog pojačanja.