Izetbegović pozvao Dodika da objavi njihov razgovor: Sve je snimao FOTO

24.06.2026. | 16:17

Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u BiH, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv.

Poručio je ovo predsjednik SDA Bakir Izetbegović, otkrivši da je Dodiku tokom telefonskog razgovora ponovio sve što misli i što je do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga.

– S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi – rekao je Izetbegović.

Sve je, podsjetimo, počelo nakon gostovanja predsjednika SDA Bakira Izetbegovića na FTV, gdje je, između ostalog rekao da je Dodik izvan zakona i da će se “ta stvar, na kraju krajeva, morati nekom silom riješiti”.

Ubrzo je reagovao predsjednik SNSD Milorad Dodik, koji je ocijenio Izetbegovića “nejakim”, a potom je otkrio i da ga je nazvao.

I Dodik je, baš poput Izetbegovića, izrazio sumnje da će razgovor biti snimljen.