Blanuša uputio oštre kritike: Bez rezultata sa poništenih 136 biračkih mjesta mi vodimo
25.12.2025. | 09:30Prema najnovijim podacima, bez rezultata sa poništenih 136 biračkih mjesta mi vodimo i imamo više od 6.000 glasova prednosti, izjavio je Branko Blanuša, kandidat Srpske demokratske stranke (SDS) za predsjednika Republike Srpske.
Režim je, kako je dodao, “pokušao još jedanput da prevari i ponizi građane Republike Srpske, ali ovog puta su uhvaćeni na djelu”.
“Mi insistiramo da svi počinioci i nalogodavci ove organizovane izborne krađe budu strogo kažnjeni”, dodao je Blanuša.
Kako navodi, građani su željni pravde i zaslužili su da žive u državi koja neće da ih laže i obmanjuje na svakom koraku i drži ih u vječitoj neizvjesnosti.
“Odluka CIK-a o ponavljanju izbora na 136 biračkih mjesta je potvrda za sve ono što smo govorili nakon 23. novembra – izborni proces je potpuno narušen i krađa se dešavala na svakom koraku, od krađe identiteta i glasanja umjesto ljudi koji nisu izašli na izbore, do krađe na brojanju”, naveo je Blanuša.
Govorili su, dodao je, i da će se ovi izbori završiti tek onda kada se ponovi izborni proces u Doboju, Zvorniku i Laktašima.
“To i danas kažemo. CIK treba da donese novu odluku i ponovi izbore na svim biračkim mjestima u ovim gradovima. Ovo je bila organizovana krađa, o čemu govore i podaci do kojih je došao CIK. Ovi gradovi već tradicionalno služe režimu da se ruga volji naroda”, naveo je Blanuša.
