Saša Matić se neizmjerno raduje koncertu u Banjaluci: Biće to jedan veliki spektakl

29.10.2025. | 14:14

Jedan od najvoljenijih i najcjenjenijih pjevača na regionalnoj muzičkoj sceni, Saša Matić, 8. novembra održaće veliki koncert u Dvorani Borik u Banjaluci.

Publika ga s nestrpljenjem očekuje, a on sam ističe da ovaj nastup ne doživljava kao gostovanje, već kao povratak kući.

“Volim Banjaluku, živio sam ovdje jedno vrijeme, možda dva mjeseca tokom bombardovanja, i vezan sam za Banjaluku, Banjalučane i moje prijatelje ovdje. Neizmjerno se radujem ovom koncertu i siguran sam da će to biti jedan veliki spektakl”, rekao je Matić.

Njegovi hitovi poput „Kralj meraka“, „Kad ljubav zakasni“, „Nađi novu ljubav“, „More tuge“ i „Poklonite mi nju za rođendan“ odavno su osvojili srca publike, a svaka njegova pjesma nosi prepoznatljivu emociju i eleganciju. Upravo zbog toga, publika Matića ne samo da sluša – već ga doživljava.

Pjevač se prisjetio i svojih ranijih banjalučkih iskustava, među kojima posebno izdvaja koncert na tvrđavi Kastel.

“Za moj prvi veliki koncert na Kastelu smo prekoračili vrijeme, tako da to najavljujem i sada”, uz osmijeh je poručio Matić.

Posebnu emociju nosi i uspomena na Dvoranu Borik, gdje je, na početku svoje karijere, bio gost legendarnom Halidu Bešliću.

“Pamtim taj koncert. Halid je tada rekao: „Sada će izaći jedan moj prijatelj koji zna više mojih pjesama od mene.“ Tada sam sebi obećao da ću i ja jednom ovdje da pjevam”, prisjeća se Matić.

Njegovo obećanje sada se ispunjava, a 8. novembar u Boriku obećava veče za pamćenje, ispunjeno muzikom, emocijom i vrhunskom atmosferom.