Poznati pjevač otkrio da će tužiti kolege: “Urazumite se i pitajte za dozvolu”
19.01.2026. | 10:58Hasan Dudić otkrio je da je donio odluku da tuži pjevače koji bez dozvole snimaju i objavljuju njegove hitove.
On se obratio kolegama na Fejsbuku i upozorio ih.
– Obraćam se svima koji bez mog odobrenja snimaju i koriste moje pjesme poput ‘Druga te noćas ljubi’, ‘Tebe da imam za dane sreće’, ‘Ovo je pjesma samo o njoj’, ‘Ta je žena varala me’ i druge. Pozivam ih da mi se jave, u suprotnom ću biti prinuđen da im oborim kanale – napisao je Hasan Dudić na fejsbuku i dodao da je, kako kaže, riječ o krivičnom djelu.
– Ovo je postalo bezvlašće. To je isto kao da neko prisvoji tuđi auto ili kuću. Urazumite se i pitajte za dozvolu, ovo nije Alajbegova slama. Biće tužbi, iako sve može da se riješi ljudskim dogovorom – poručio je Dudić i dodao da je on vlasnik svih tih pjesama.
– Godinama me kradu, ali ću ih sve pohvatati. Aktiviraću se ponovo, okupiću sve prevarene autore i zajedno ćemo se boriti. Ne znaju oni s kim se kače, platiće i te kako- zaključio je pjevač.
“Uništeni su mi pluća, srce, prostata i bubreg”
Inače, nedavno je Hasan Dudić otkrio je da mu je narušeno zdravstveno stanje, te da i dalje ima posljedice od korona virusa koji je prebolio.
– Bio sam skoro na pregledima, rekli su mi da idem u banju. Moram da idem na tri nedjelje, nisam najboljeg zdravlja. Korona me je ubila i uništila mi je i pluća i srce, prostatu, bubrege… ma sve mi je poremetila u organizmu. Imam mnogo posljedica još od tada – ispričao je Hasan Dudić.
– Šta mogu? Ne kukam, trudim se da se pridržavam svega što ljekari kažu kako bih mogao da obavljam što treba. Samo dobra volja i ako Bog da budem bar 50 odsto onaj stari – pozitivan je Dudić, prenosi Blic.
