Bračni par dijeli imovinu: Aflek prepustio Lopez raskošnu vilu

12.04.2026. | 16:27

Glumac Ben Aflek (53) navodno je prepustio svoj cjelokupni udio u njihovoj raskošnoj vili na Beverli Hilsu bivšoj supruzi Dženifer Lopez (56).

Ovaj potez, koji se procjenjuje na desetke miliona dolara, dolazi nakon što se par mjesecima borio s prodajom imanja koje su nekoć smatrali svojim bračnim gnijezdom. Prema sudskim dokumentima do kojih je došao Daily Mail, bivši supružnici su početkom aprila izmijenili svoj sporazum o podjeli imovine, finaliziran u januaru 2025. godine.

U ažuriranim uslovimastoji kako će Lopez biti “isključivo odgovorna za sve troškove” povezane s budućom prodajom rezidencije “Wallingford“, što uključuje poreze, agencijske provizije i druge troškove. Velebna vila, koju su Aflek i Lopez kupili 2023. za gotovo 61 milion dolara, prostire se na više od 3500 četvornih metara. Sadrži dvanaest spavaćih soba i čak 24 kupaonice. Osim glavne kuće, imanje uključuje i kuću za goste te kuću za osiguranje.

Par je imanje stavio na tržište u julu 2024. godine, mjesec dana prije nego što je Lopez podnijela zahtjev za razvod, i to po cijeni od 68 miliona dolara. Na kraju kupac nije pronađen, a imanje je povučeno s tržišta.

Dženifer Lopez podnijela je zahtjev za razvod na drugu godišnjicu braka, u avgustu 2024., a proces je okončan početkom 2025. Oboje su u međuvremenu nastavili sa svojim životima i kupili nove nekretnine.

Afleck je još u ljeto 2024. kupio vilu u četvrti “Pacific Palisades“ za 20 miliona dolara, nedaleko od doma bivše supruge Džanifer Garner s kojom ima troje djece.

Lopez, majka osamnaestogodišnjih blizanaca iz braka s Markom Entonijem, kupila je kuću u “Calabasasu“ vrijednu 21 milion dolara, prenosi 24sata.hr.