
Tri osobe poginule, jedna teško povrijeđena: Svjedok opisao jezive prizore tragedije u BiH
02.10.2025. | 06:42Tri osobe su poginule, dok je jedna povrijeđena u stravičnoj nesreći koja se desila u pred večernjim satima danas na magistralnom putu M-16 Bugojno – Donji Vakuf.
Nesreća se desila oko sino'18:00 sati, a u njoj su učestvovala dva vozila marke VW Golf i Škoda.
Vozač i suvozač Golfa smrtno su stradali, kao i suvozač u Škodi, dok je vozač iz Škode zadobio povrede i prevezen je u bolnicu. Zbog uviđaja saobraćaj na ovoj dionici bio je potpuno obustavljen. Na terenu su bile policijske patrole, ekipe Hitne pomoći i vatrogasci.
Zastrašujući prizori
Jedan od očevidaca nesreće ispričao je za medije kako je trenutak sudara izgledao zastrašujuće:
– Odmah blizu moje kuće se desilo. Kao bomba strašno je puklo. Izletio je momak na šoferšajbu, strašno… tuga do neba. Samo jednog su odvezli u bolnicu, ostali su bili mrtvi odmah. Troje mrtvih i jedan teško povrijeđen. Auto je prikliještio jednog kako se izvrnuo, počeo je dimiti pa su gasili. Rezali su auto. Još je sve puno policije, mrak je pao, samo policija je tu. Tuga da ne može biti veća – naveo je.
Tuga i šok u Bugojnu
Ova tragedija zavila je Bugojno i okolna mjesta u crno. Mladi životi ugašeni su u trenu, a porodice i prijatelji stradalih ostali su u nevjerici.
Policija nastavlja istragu kako bi se utvrdile tačne okolnosti ove nesreće.