Tragedija u Žepču: Poginuo nakon pada sa drveta

26.06.2026. | 21:10

Muškarac iz Zavidovića A. H. (60) preminuo je na licu mjesta nakon pada sa drveta u mjestu Vinište, opština Žepče, potvrdila je Feni portparolka Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona Lejla Ekinović.

Muškarac je bio u pratnji ženske osobe, a Policijskoj stanici Žepče slučaj je prijavljen u 15.20.

“Preminuli je pao sa drveta na obalu rijeke Bosne. Služba Hitne medicinske pomoći Žepče obavijestila je PS Žepče, koji su i obavili uviđaj. Ljekar mrtvozornik konstatovao je smrt na licu mjesta. O događaju je obaviješten dežurni kantonalni tužilac Tužilaštva ZDK”, kazala je Ekinovićeva.

Asistenciju prilikom izvlačenja tijela unesrećenog pružili su pripadnici Profesionalne vatrogasne jedinice Žepče.