Psi zbrinuti! Kriminalistička obrada 15 osoba uhapšenih u akciji “Sambo” VIDEO

20.10.2025. | 11:52

Policijski službenici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske izvršili su kriminalističku obradu 15 lica koja su lišena slobode u okviru operativne akcije “Sambo”, realizovane na području grada Dervente.

Sedam od njih je po nalogu nadležnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Doboj pušteno na slobodu, dok je osam lica, koji su strani državljani predati Službi za poslove sa strancima BiH – Terenska kancelarija u Doboju.

Psi koji su zatečeni na lokaciji su po Narebi nadležnog suda predati u azil, za čije dalje postupanje nadležna Republička veterinarska inspekcija.

U toku je dokumentovanje predmeta nakon čega će protiv svih lica lišenih slobode nadležnom Okružnom javnom tužilaštvu Doboj biti dostavljen izvještaj o izvršenom krivičnom djelu mučenje i ubijanje životinja.