Napad u Sarajevu: Košarac tvrdi da su Vulić i Kojić meta zbog nacionalnog identiteta
17.03.2026. | 10:33Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac pružio je podršku poslanicima SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanji Vulić i Miloradu Kojiću, koji su juče bili izloženi verbalnom napadu u Sarajevu, ocijenivši da je to napad na nacionalni identitet srpskog naroda i njegovu izbornu volju.
“Zgrožen sam govorom mržnje i antisrpskom histerijom, koji su postali uobičajna u sarajevskom kako političkom, tako i medijskom narativu. Ovakvi napadi nisu samo napadi na pojedince, već na srpski narod, njegov nacionalni identitet i dostojanstvo, kao i na izbornu volju i političke predstavnike”, naveo je Košarac.
On je istakao da je alarmantno što ovakvi izlivi mržnje i netrpeljivosti prolaze bez sankcija nadležnih institucija, kao i bez osuda političke, medijske i cjelokupne javnosti.
“Poštujem pravo na različite stavove, ali etiketirati ljude, vrijeđati ih i psovati je potpuno nedopustivo i zaslužuje najoštriju osudu! Mi nećemo ćutati na ovakve napade! Ćutanje i ignorisanje samo produbljuju nepovjerenje i stvaraju atmosferu u kojoj je dozvoljeno vrijeđati srpski narod bez ikakvih posljedica”, naveo je Košarac na “Iksu”.
