FUP obavila pretrese: Uhapšen muškarac sa tri kilograma kanabisa
27.10.2025. | 20:14Službenici Federalne uprave policije /FUP/ uhapsili su lice čiji su inicijali K.M. /42/ iz Sarajeva, kod kojeg je prilikom pretresa pronađeno oko tri kilograma kanabisa, potvrdio je Srni federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak.
Prilikom pretresa uhapšenog, njegove kuće, pomoćnih objekata i vozila, oduzet je i mobilni telefon, vaga i oprema za pakovanje opojne droge.
Akcija je realizovana pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Sarajevo i po naredbi Opštinskog suda u Sarajevu.
Uhapšeni je osumnjičen za neovlaštenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga i sproveden je u Federalnu upravu policije i protiv njega će biti podnesen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.
O statusu osobe lišene slobode dalje će odlučivati postupajući tužilac Kantonalnog tužilaštva Sarajevo.
