Detalji ranjavanja u Doboju: Muškarac i žena došli pred kuću poznanika, pa zapucali

24.12.2025. | 11:04

Stariji muškarac Ž. N. i žena J. T. iz Teslića uhapšeni su zbog sumnje da su na području Doboja napali poznanika, kojeg su ranili u nogu hicima iz pištolja.

Kako je za Glas nezvanično rečeno, njih dvoje su u utorak uveče iza 22 časa došli pred kuću žrtve i tom prilikom je došlo do napada i pucnjave, nakon čega su pobjegli. Osumnjičeni su brzo otkriveni i uhapšeni.

– Prema prvim informacijama Ž.N. je pucao i poznanika ranio u natkoljenicu. Povrijeđeni je prevezen u bolnicu – rekao je izvor.

Iz Policijske uprave Doboj saopštili su da se sve desilo utorak uveče, a povrijeđeno lice je upućeno u bolnicu „Sveti apostol Luka“ Doboj radi pružanja ljekarske pomoći.

– Policijskoj upravi Doboj u večernjim časovima prijavljeno da je‚ ispred porodične kuće na području grada Doboja došlo do upotrebe vatrenog oružja, prilikom čega je povrijeđeno jedno lice. Preduzimanjem zakonom propisanih mjera i radnji, policijski službenici su uspjeli da identifikuju izvršioce ovog krivičnog djela i iste liše slobode – stoji  između ostalog u saopštenju.

Dodaje se da je događaju  obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj, pod čijim nadzorom se preduzimaju dalje mjere i radnje na dokumentovanju ovog događaja.  Istaakli su da je u toku kriminalistička obrada nad osumnjičenim licima i da ne mogu da govore detalje o ovom slučaju dok se ne okonča istraga.

Motiv ovog sukoba još uvijek se istražuje.