Traži se agencija: Autoputevi daju milion maraka za marketing
18.12.2025. | 17:08Preduzeće „Autoputevi Republike Srpske“ izdvojiće milion maraka za reklamiranje.
Ovo preduzeće traži agenciju koja će medijski predstaviti odnosno izreklamirati započete i izgrađene dionice auto-puta na televizijama, portalima i društvenim mrežama.
Da bi neko mogao da aplicira za ovaj posao moraće da ispuni uslove propisane tenderom koji je objavljen juče.
Tako se, između ostalih traži da agencija ima stručnjaka za stratešku tržišnu komunikaciju, digitalni marketing, producenta, režisera, montažera, snimatelja i dron operatera. Svi moraju imati najmanje pet godina iskustva.
Traže se i stručnjaci iz oblasti digitalnih komunikacija, web developeri, inženjeri za rad u Linux serverskom okruženju, grafički dizajneri i projekt menadžer, takođe svi sa petogodišnjim iskustvom.
Ponuđač mora da posjeduje i poslovni prostor odnosno studio minimalne površine od 200 kvadrata.
Za milion maraka koliko će dobiti, agencija je u obavezi da izradi novi veb sajt i logo, promoviše radove na dionicama, organizuje gostovanja na televizijama, piše i plasira PR tekstove, oglašava preduzeće na bilbordima i led displejima, vodi društvene mreže, snima spotove i promoviše preduzeće na sportskim i muzičkim manifestacijama, piše Capital.
Takođe obaveza im je da zaposlene u „Autoputevima“ treniraju za javni nastup i obuče za kriznu komunikaciju.
Podsjećamo, Radovan Višković imenovan je krajem septembra ove godine za novog vršioca dužnosti direktora u „Autoputevima“ Republike Srpske. Prethodno je podnio ostavku na mjesto predsjednika Vlade Republike Srpske koju je vodio sedam godina.
