Nakon američke operacije u Venecueli: Zlato bilježi novi skok vrijednosti
05.01.2026. | 22:20Cijena unce zlata dostigla je danas 4.430 dolara, prvenstveno zbog pojačanih geopolitičkih tenzija i iznenadne vojne operacije SAD u Venecueli.
Vrijednost plemenitog metala skočila je dva odsto nakon što su SAD zarobile predsjednika Venecuele Nikolasa Madura, prenio je “Trejding ekonomiks”.
Investitori pažljivo prate ključne američke ekonomske podatke, posebno izvještaj o zaposlenostima, koji bi do kraja sedmice mogao da ponudi više naznaka o budućem kretanju kamatnih stopa u SAD.
Pročitajte još
Zlato je završilo prethodnu godinu sa najjačim godišnjim rastom od 1979. godine, što je bilo uslovljeno snažnom potražnjom za ulaganjima, monetarnim popuštanjem u SAD i većim kupovinama centralnih banaka.
