
Jačanje saradanje: Kineske kompanije zainteresovane za nova ulaganja u Srbiju
04.06.2025. | 10:09Ministar privrede Srbije Adrijana Mesarović najavila je nakon razgovora sa predstavnicima GEB-a i “Minta”, da ove kineske kompanije u Srbiji planiraju nove investicije, koje uključuju i izgradnju fabrike za potrebe renomiranog proizvođača automobila “Be-Em-Ve”.
Mesarovićeva je najavila da kompanija “Mint”, koja u Srbiji zapošljava 3.000 ljudi, poslije izgradnje fabrika u Šapcu i Loznici želi da podigne nove kapacitete i u drugim dijelovima Srbije, saopštilo je Ministarstvo privrede Srbije.
Ona je otkrila da kompanija “GEB” planira izgradnju fabrike u Srbiji za potrebe renomiranog proizvođača automobila “Be-Em-Ve”.
Pročitajte još
Mesarovićeva je istakla da se Srbija našla u najužem izboru za realizaciju ove velike investicije i da se nada dobrim vijestima.