Dozlogrdile su vam bezobrazno visoke cijene u marketima: Na pomolu novi bojkot kupovine u BiH

05.03.2025. | 11:15

U BiH su do sada organizovana tri bojkota marketa, koji su građani pokrenuli zbog previsokih cijena svega i svačega, a posebno životnih namirnica.

Prvi bojkot održan je 31. januara, drugi 7. i 8. februara, a treći je trajao 13, 14. i 15. februara.

Na sljedeći su, putem Fejsbuk stranice Bojkot.ba, građani pozvani 7. marta. Organizatori naglašavaju da potrošnju na ovaj dan treba smanjiti bar za 50 odsto.

U objavi se na potrošače apeluje da redukuju potrošnju.

Savjetuje im se da ne kupuju lako kvarljivu robu, te da izbjegavaju kupovinu proizvoda koji su najviše poskupjeli, odnosno, da za njih pronađu alternativu.

„Kupujte samo nužne namirnice“, poručuju organizatori, piše Srpskainfo.

Podsjetimmo, grupa građana BiH, ogorčena visokim cijenama životnih namirnica, danima inicira bojkot trgovina. Preko društvenih mreža pozivaju potrošače da tokom bojkota ne kupuju ništa što ne moraju i da tako javno iskažu svoje nezadovoljstvo protiv visokih cijena.

Podsjetimo, tokom prvog bojkota u Srpskoj, u odnosu na isti dan prethodne sedmice, ukupni promet u maloprodaji nije pao, nego je, štaviše, povećan.

Tokom drugog bojkota, promet je pao za čak 20 miliona KM, a tokom trećeg za skoro 17 miliona KM.

Građani se konstantno pozivaju da, pored marketa, bojkotuju i pekare i ugostiteljske objekte, te tržne centre, generalno.

Oznake: BiH, Bojkot, Kupovina