FOTO: ILUSTRACIJA
Direktna šteta putnicima i privredi: Bez željezničkog saobraćaja u Crnoj Gori do daljeg
23.08.2025. | 13:09 Dodaj BL Portal kao Google izvorŽeljeznička infrastruktura Crne Gore obavijestila je građane da do daljeg neće biti željezničkog saobraćaja, jer predstavnik zaposlenih koji su obustavili rad nije došao na razgovore sa menadžmentom preduzeća.
U saopštenju se navodi da je normalno funkcionisanje saobraćaja onemogućeno zbog nedolaska predstavnika zaposlenih, koji su obustavili rad, na razgovore sa izvršnim menadžmentom preduzeća, kao i Odborom direktora, kako bi se pronašlo rješenje u interesu zaposlenih i omogućilo normalno funkcionisanje saobraćaja.
Kako navode iz Željezničke infrastrukture, sada je potpuno jasno da nije riječ o sindikalnoj ili radničkoj inicijativi, već o politički instruiranoj opstrukciji kojom se pokušava ugroziti rad željeznice i prouzrokovati direktna šteta putnicima i privredi.
U saopštenju se dodaje da zahtjevi koje postavlja predstavnik uaposlenih koji su obustavili rad ne mogu biti ispunjeni jer je za svaku odluku o povećanju zarada i izmjenama kolektivnog ugovora neophodno učešće i odobrenje Ministarstva finansija, kao i saglasnost reprezentativnih sindikata.
Željeznička infrastruktura Crne Gore još jednom poziva sve zaposlene da ostanu posvećeni zakonitom i odgovornom radu, a relevantne institucije da adekvatno reaguju na očiglednu opstrukciju kojom se nanosi ozbiljna šteta javnom interesu i bezbjednosti saobraćaja.
