Stiže hladni front: Kiša se pretvara u snijeg, evo kad promjena počinje FOTO

02.01.2026. | 07:31

Nakon što je na kratko otoplilo, već danas stiže hladni front. A, to znači zahlađenje i kiša koja će brzo preći u snijeg.

Od 5. januara, ciklon nad Mediteranom trebalo bi u talasima da donosi snježne padvine.

-Veći dio nizija regiona bi do 8 januara mogao akumulirati od 10 do 25 centimerara snijega, dok bi brdsko-planinski predeli akumulirali od 25 do 55 centimetara, Najmanje snijega bi dobio sjeverozapad Hrvatske, jer bi Sredozemni cikon slabo uticao na vrijeme kod njih, ali i jugoistok Srbije koji bi najduže mogli biti u toplom sektoru ciklona – navodi meteorolog amater Marko Čurbilo.

Oni koji narednih dana planiraju negdje na put, obavezno da obrate pažnju na količinu snijega kako bi izbjegli eventualna neprijatna iznenađenja.

U subotu će biti “borba” toplih i hladnih vazdušnih masa nad našim krajevima.

-Zahlađenje bi u subotu zahvatilo sjeverozapad, sjever i sjeveroistok donoseći pad temperature uz kišu u nižim i susnježicu i snijeg u višim krajevima. Ostatak, južniji dio zemlje, bi se nalazio još uvijek pod uticajem toplijeg vazduha i pojačanog juga – navodi se na Fejsbuk stranici BHmeteo.

U nedjelju bi, prognoze kažu, zahlađenje postepeno zahvatilo i ostataka zemlje donoseći snježne padavine i u nižim krajevima i lokalno moguće obilniji snijeg.