Predsjednik odbora ne odustaje: Arlovu 17. put zabranjen ulazak na Kosmet

17.04.2025. | 12:16

Predsjednik Odbora za pomoć Kosovu i Metohiji Milorad Arlova rekao je Srni da su mu bezbjednosne strukture samoproglašenog Kosova 17. put odbile zahtjev da posjeti Kosovo i Metohiju.

Arlov je rekao da je uputio zahtjev za vjersku posjetu Kosovu i Metohiji od 18. do 21. aprila tokom vaskršnjih prazniika.

On je naveo da je planirao da na Veliki petak, Veliku subotu i Vaskrs bude sa prijateljima u Kosovskoj Mitrovici, ali i da obiđe manastire Gračanicu, Visoke Dečane i Svete arhangele kod Prizrena.

“Plan je bio da na Veliku subotu u Dnevnom centru `Podrži me – 9. januar` u Kosovskoj Mitrovici okupimo devetero djece sa Kosmeta koje stipendiramo dugi niz godina i obradujemo donacijama”, rekao je Arlov.

On je dodao da će ovoj djeci pomoć i četvoromjesečne stipendije u ukupnom iznosu od 4.000 evra biti uručene isti dan na administrativnom prelazu Jarinje.

Arlov je podsjetio da mu je već pet godina zabranjen ulazak na Kosovo i da je do sada devet puta vraćan sa prelaza Jarinje, a 17 puta mu je odbijen zahtjev.

On ističe da nikada nije dobio obrazloženje zašto mu je zabranjen ulazak u južnu srpsku pokrajinu, gdje je od 2008. godine boravio oko 140 puta.

“Nikada nisam napravio nijedan problem, čak ni saobraćajni prekšaj”, rekao je Arlov i dodao da vjeruje da će zabrana jednom biti ukinuta.

On je naveo da se povodom zabrane ulaska na Kosovo više puta obraćao pismeno šefu Unmika Karolini Zijade, ali da ona nije imala razumijevanja za njegove zahtjeve.

Arlov je čestitao Vaskrs srpskom narodu, NJegovom visokopreosveštenstvu mitropolitu raško prizrenskom Teodosiju, NJegovom preosveštenstvu episkopu novobrdskom Ilarionu, monaštvu, sveštenstvu i sestrinstvu.