Okupilo se 18 ekipa iz šest zemalja: Banjalučani ekipno najbolji u mušičarenju

13.06.2023. | 10:39

Tačno nakon 10 godina i IV Kup jadransko podunavskih zemalja (JPK) na istim mjestima završen je ovogodišnji 13. po redu JPK trijumfom SRD Banjaluka 1. iz Banjaluke, u ekipnoj konkurenciji.

U pojedinačnoj konkurenciju pobjedu je odnio Matijaž Tirović iz ekipe Bled, Slovenija.

Drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji je osvojila ekipa SRK Kolašin, Crna Gora, a treće RD Bled iz Slovenije.

Drugoplasirani u pojedinačnoj konkurenciji je bio Saša Jeremić iz Banjaluke, dok je treće mjesto osvojio Tomislav Praštalo iz Banjaluke.

U Glavatičevu kod Taje u 15.00 časova završen je 13. KUP – Jadransko Podunavskih zemalja u mušičarenju koji je okupio 54 mušičara u 18 ekipa iz Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Srbije, Crne Gore i domaćina Bosne i Hercegovine, prenose Nezavisne.

Organizator takmičenja bio je sportsko ribolovni savez BiH, a domaćin OSR “Konjic” iz Konjica koje je organizovao takmičenje u ugostio mušičare iz šest zemalja.

Podjelom medalja i priznanja, razmjenom poklona, uspješno je okončano trodnevno takmičenje, koje će se iduće godine organizovati u nekoj drugoj državi sa prostora Ex-Yu, prenosi Musicar.rs.

Oznake: Banjaluka, Pecanje