FOTO: ATV
Hitan medicinski transport: Pacijentkinja helikopterom prevezena iz Banjaluke za Beograd
11.07.2026. | 09:35 Dodaj BL Portal kao Google izvorPacijentkinja iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci, koja je imala moždani udar, noćas je helikopterom Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Srpske prevezena u Klinički centar Srbija u Beogradu na dalje liječenje.
“Pripadnici Uprave uspješno su izvršili vazdušni medicinski transport pacijenatkinje iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske na Klinički centar Srbija u Beogradu”, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.
Dodaje se da je pacijentkinja sa akutnim moždanim udarom zbog pucanja krvnog suda u pratnji ljekara prevezena u Beograd radi hitnog neurohirurškog liječenja.
